Zalogajček III

Trajanje provedbe
Od 09.01.2017.
do 31.08.2018.
Nositelj projekta
Krapinsko-zagorska županija
Vrijednost
198.806,89 EUR
Fond
Fond europske pomoći za najpotrebitije
Krapinsko- zagorska županija je nositelj projekta, zajedno sa 30 partnera: ukupno 27 osnovnih škola Krapinsko-zagorske županije te Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice, kojima je većinom Županija osnivač, te Gradom Krapinom i Općinom Stubičke Toplice koje su osnivači osnovnih škola na svojem području. Definirano je ukupno 11 kriterija po kojima se djeca uključuju u projekt, a za svaki kriterij je definirana dokazna dokumentacija koja se prikuplja i arhivira u svakoj školi. Predloženi kriteriji razmotreni su na školskim odborima svake škole te su jednoglasno usvojeni, čime je osiguran jednak tretman svih učenika uključenih u projekt te je postignuta maksimalna razina transparentnosti u pripremi projekta. Projektom je uključeno ukupno 1478 učenika. Uvažavajući broj nastavnih dana u školskoj godini 2018./2019., u pojedinoj školi partneru, tijekom kojih se osigurava školski obrok, ukupno će se tijekom projekta osigurati 260 801 obroka. Sve škole iskazale su potrebu za osiguravanjem jednog obroka tijekom boravka u školi. Troškovi obroka izračunavaju se temeljem pojednostavljene mogućnosti financiranja, odnosno primjenom standardne veličine jediničnog troška izračunate primjenom metodologije odobrene od strane Upravljačkog tijela. Sukladno spomenutoj metodologiji utvrđena je cijena jednog školskog obroka po učeniku u iznosu od 5,47 kuna.

Partneri:

1. Grad Krapina
2. Općina Stubičke Toplice
3. Osnovna škola Bedekovčina
4. Osnovna škola Stjepana Radića, Brestovec Orehovički
5. Osnovna škola Sveti Križ Začretje
6. Osnovna škola Belec
7. Osnovna škola Josipa Broza, Kumrovec
8. Osnovna škola Marija Bistrica
9. Osnovna škola Ksavera Šandora Gjalskog Zabok
10. Osnovna škola Vladimir Nazor Budinščina
11. Osnovna škola Janka Leskovara, Pregrada
12. Osnovna škola Krapinske Toplice
13. Osnovna škola Vladimir Bosna Stubičke Toplice
14. Osnovna škola Veliko Trgovišće
15. Osnovna škola Augusta Cesarca, Krapina1
16. Osnovna škola Ante Kovačića Zlatar
17. Osnovna škola Matije Gupca, Gornja Stubica
18. Osnovna škola Side Košutić, Radoboj
19. Osnovna škola Oroslavje
20. Osnovna škola Ljudevit Gaj, Mihovljan
21. Osnovna škola Pavla Štoosa, Kraljevec na Sutli
22. Osnovna škola Zlatar Bistrica
23. Osnovna škola Mače
24. Osnovna škola Antuna Mihanovića, Petrovsko
25. Osnovna škola Franje Horvata Kiša, Lobor
26. Osnovna škola Đure Prejca, Desinić
27. Osnovna škola Konjščina
28. Osnovna škola Donja Stubica
29. Osnovna škola Đurmanec
30. Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice

Najnoviji projekti

Strateški
Mreža biciklističkih staza Krapinsko-zagorske županije
Vremenski okvir provedbe
01.01.2021.
01.01.2021.
.
31.12.2025.
31.12.2025.
.
Projekt uspostave mreže biciklističkih staza na području Krapinsko-zagorske županije odnosi se na uspostavu moderne i održive biciklističke infrastrukture i to na 3 ključna pravca na području Krapinsko-zagorske županije: 1. Veliko Trgovišće – Zabok – Krapina – Macelj 2. Pregrada – Krapinske Toplice – Zabok 3. Mokrice (Oroslavje) – Bračak (Zabok) – Zlatar Bistrica – Marija Bistrica. Projektom se želi osigurati upravljanje mobilnošću na način da se osigura alternativni i zdraviji način kretanja lokalnog stanovništva te poveća sigurnost korisnika biciklističke infrastrukture. Također, projekt će utjecati na rješavanje problema koje današnji prometni sustavi generiraju, poput gubitka vremena, ljudskih života, štetnog utjecaja na okoliš, štetnog utjecaja na zdravlje ljudi i veliko zauzimanja prostora. Na području Krapinsko-zagorske županije, do 2021. godine nije postojala niti jedna cesta sa označenom biciklističkom trakom, već su sve prometnice (ukupno 299 km nerazvrstanih cesta, 37,3 km županijskih i 18,86 km državnih cesta) kategorizirane za mješoviti promet. Projektom će se postići sljedeće: 1. povećati kvaliteta kretanja stanovništva 2. povećati učinkovitost prometnih rješenja 3. smanjiti zagađenje i devastaciju okoliša 4. povećati sigurnost 5. razviti društveno prihvatljiv oblik prometa

Saznaj više >

Strateški
Krajobrazna strategija i Krajobrazna osnova Krapinsko zagorske županije
Vremenski okvir provedbe
01.01.2024.
01.01.2024.
.
31.12.2027.
31.12.2027.
.
Sadržajni okvir Krajobrazne strategije KZŽ uključuje osim ciljeva kvalitete krajobraza i akcijski plan za potporu provedbi ciljeva koji trebaju pomoći relevantnim akterima/sektorima da u daljnjem razvoju svojih politika omoguće postizanje ciljeva kvalitete krajobraza na razini županije. Krajobrazna strategija i njene mjere provode se u partnerstvu s akterima iz sektorskih politika te uključuje županijske institucije, jedinice lokalne samouprave, istraživačke institucije, nevladine organizacije i predstavnike prakse. Tipološka klasifikacija se odnosi na postupak razvrstavanja teritorija Krapinsko zagorske županije u krajobrazne tipove/područja, na razini općih i krajobraznih tipova te krajobraznih podtipova i uzoraka koji predstavljaju i čine krajobraznu raznolikost Županije. Krajobrazi Krapinsko zagorske županije nastali su stoljetnim aktivnostima stanovnika koje su mu dale prepoznatljiv, vrijedan i specifičan karakter kulturnog krajobraza Hrvatskog zagorja. Noviji trendovi razvoja kao što su širenje izgrađenih te napuštanje ruralnih područja i tradicionalnih oblika poljoprivredne proizvodnje kao i razvoja različitih oblika turizma nisu uzimali u obzir postojeći karakter i kvalitete krajobraza. Nastale promjene su uglavnom negativno utjecale na strukturu i karakter krajobraza te njegove ekološke i vizualne kvalitete. Kako bi se razvoj u budućnosti odvijao na način da koristi i nadograđuje krajobraznu raznolikost i regionalni krajobrazni identitet potrebno je utvrditi postojeće stanje, vrijednosti i ugroženost krajobraznih područja te dati mjere i smjernice za razvoj kojima će se očuvati postojeće i stvarati nove, tipove krajobraze Hrvatskoga zagorja.

Saznaj više >

Strateški
Projekt izgradnje širokopojasne infrastrukture prema JPP modelu
Vremenski okvir provedbe
01.01.2022.
01.01.2022.
.
31.12.2024.
31.12.2024.
.
Dostupnost visokokvalitetne moderne komunikacijske infrastrukture jedan je od osnovnih preduvjeta razvoja digitalnog gospodarstva te ujednačenog i održivog regionalnog razvoja. Razvijena fizička elektronička komunikacijska infrastruktura i mreže vrlo velikog kapaciteta, dostupnost i upotreba širokopojasnog pristupa sljedeće generacije čine okosnicu za sve usluge digitalnog gospodarstva. Županija kako bi bila konkurentna i inovativna želi pokrenuti projekt izgradnje širokopojasne infrastrukture prema modelu javno-privatnog partnerstva (dalje u tekstu: JPP/Projekt) i shodno tome potrebno je pripremiti projektnu dokumentaciju za potencijalne institucionalne ulagatelje.

Saznaj više >

Skip to content